“Dienas Bizness” | Rimi atbalsta brīvprātīgo palīdzības tīklu paliec-majas.lv

Lai palīdzētu visām riska grupām, tostarp tiem, kuri šobrīd atrodas pašizolācijā un karantīnā, vienlaikus pasargājot arī citus iedzīvotājus no iespējamās inficēšanās ar Covid-19, “Rimi” sniedzis atbalstu biedrībai “Paliec mājās” un tās izveidotajam brīvprātīgo palīdzības tīklam paliec-majas.lv.

Ar “Rimi” atbalstu tiks uzturēta ne vien palīdzības sniegšanas platforma internetā, bet arī nodrošināts atbalsts krīzes gadījumos, trūkumā nonākušajiem piegādājot bezmaksas pārtiku un sadzīves preces.

Kustībā #paliecmājās visā Latvijā šobrīd apvienojušies vairāki tūkstoši cilvēku, brīvprātīgo palīdzības tīklā reģistrējušies jau gandrīz 200 brīvprātīgie, kuri bez maksas piedāvā palīdzību pārtikas produktu un sadzīves preču sagādē, kā arī mājdzīvnieku izvešanā pastaigās un emocionālā atbalsta sniegšanā. Savukārt par preču apmaksu individuāli jāvienojas ar brīvprātīgo, kurš sniedz palīdzību. Šobrīd #paliecmājās brīvprātīgo palīdzību jau izmantojuši vairāk nekā 50 cilvēki.

Bezmaksas pārtikas pakas un sadzīves preces tiks nodrošinātas tiem, kuri šobrīd atrodas krīzes situācijās. Šī atbalsta saņemšana tiks izvērtēta un organizēta sadarbībā ar pašvaldību sociālajiem dienestiem, kustībā #paliecmājās iesaistītajām nevalstiskajām organizācijām, kā arī paliec-majas.lv platformas veidotājiem un uzturētājiem.

Saņemt #paliecmājās palīdzību var jebkurš, zvanot pa tālruni 25661991 vai apmeklējot brīvprātīgo palīdzības tīkla “Paliec mājās” mājas lapu www.paliec-majas.lv.

“Mēs īpaši aicinām pieteikt palīdzību tos, kuri nelieto digitālās tehnoloģijas un atrodas Covid-19 riska grupā, zvanot pa tālruni 25661991. Tāpat arī kaimiņi, aprūpētāji un sociālie darbinieki ir aicināti mudināt līdzcilvēkus zvanīt un pieteikt palīdzību. Turklāt, lai nodrošinātu pēc iespējas lielāku palīdzības apjomu, #paliecmājās aicina pieteikties brīvprātīgos, kuri vēlas palīdzēt ar pārtikas un citu preču piegādi vai var sniegt cita veida atbalstu ikdienas vajadzību apmierināšanā trūkumā nonākušajiem iedzīvotājiem, piesakot savu dalību kustības mājas lapā www.paliec-majas.lv vai “Facebook” grupā. Pieteikties var neatkarīgi no atrašanās vietas ikviens iedzīvotājs, kam nav konstatēts Covid-19, kas pēdējo 14 dienu laikā nav bijis ārzemēs, kā arī nav bijis kontaktā ar iespējamu Covid-19 slimnieku,” norāda biedrības “Paliec mājās” pārstāvis Mārtiņš Zeps.

Kustība #paliecmājās ir valsts, pašvaldību un Latvijas uzņēmumu atbalstīts projekts, kas darbojas sabiedrības labā, nodrošinot bezmaksas pārtikas un citu preču piegādi tiem, kas ir riska grupā, atrodas pašizolācijā vai karantīnā, kā arī sniedzot cita veida atbalstu.

Avots: Dienas Bizness

Dalīties: