“Dienas Bizness” | Latvijā sadodas rokās, lai ātri izstrādātu risinājumus cīņai ar Covid-19

Kopš otrdienas tiešsaistes vidē darbojās pirmais pilnībā virtuālais hakatons “HackForce”, kura mērķis bija meklēt risinājumus koronavīrusa krīzes radītajiem izaicinājumiem. Finālā piedalījās 28 komandas, bet par labāko atzina “Face Shied”.

Līdz hakatona noslēgumam tajā aktīvi darbojās 28 komandas, bet kopumā projektam dažādās lomās pieslēdzās vairāk nekā 800 cilvēki no 25 dažādām pasaules valstīm. Projektu autori ar mentoru palīdzību izstrādāja idejas un risinājumus koronavīrusa krīzes mazināšanai, un prezentēja izstrādātos prototipus publiski tiešsaistes vidē.

Projekti tika izstrādāti četrās būtiskākajās nozarēs, kurām šobrīd nepieciešama palīdzība un ātri integrējami risinājumi – medicīna un veselības aprūpe, koronavīrusa krīzes risinājumi, izglītība, kā arī ekonomika un uzņēmējdarbības atbalsta projekti.

Pirmo vietu un 10 000 eiro turpmākai projekta izstrādei ieguva “Face Shied”, par otro veiksmīgāko ideju tika atzīta “Emergency Ventilator” un tā ieguva 7000 eiro lielu sākuma kapitālu, 3. vietu un 5000 eiro saņēma “Exonicus”, 4. vietu un 1500 eiro idejas attīstībai ieguva “Flipful”, bet 5. vieta un 1500 eiro naudas balva tika piešķirta “Stay Home” (“Paliec Mājās”).

[…]

5.vieta: “Paliec Mājās”

Brīvprātīgo koordinēts krīzes saziņas tīkls, kas pārvalda bezkontaktu piegādes risinājumus katrai vecuma grupai

Pie projekta srtrādā Mārtiņš Zeps, Inese Vaivare, Gustavs Upmanis, Maija Kāle, Anete Agneta Krišjanova, Uldis Jansons, Daniel Zohar, Mairita Lūse, Arina Stivriņa.

Šajā krīzes periodā sabiedrībā ir sarežģīti sasniedzami cilvēki, kuriem palīdzība vajadzīga visvairāk: seniori un citas digitāli attālinātas grupas. Izaicinājums ir ne tikai šo grupu sasniegt ar informāciju, bet arī palīdzēt viņiem ar praktisku palīdzību – ēdiena un medicīnas piegādēm. “Paliec Mājās”, cieši sadarbojoties ar valsts un nevalstiskajām organizācijām, ir izstrādājis palīdzības tālruni un interneta platformu brīvprātīgajiem, kas savieno tos, kam nepieciešama palīdzība ar tiem, kas to var nodrošināt. “Paliec Mājās” brīvprātīgo palīdzības kustības “Facebook” grupā jau šodien ir gandrīz tūkstotis dalībnieku, kuri organizējas, lai piedāvātu palīdzību.

Turpmākai projekta izstrādei komanda tika apbalvota ar 6 500 eiro, no kuriem 1 500 eiro piešķīra Ekonomikas ministrija sadarbībā ar Latvijas Investīciju un attīstības aģentūru, 3000 eiro – Latvija Mobilais Telefons, 1000 eiro – “Ubiquiti Riga” un 1000 eiro – “Swedbank”.

Avots: Dienas Bizness

Dalīties: