Jūsu balss ir viņu sapņi

Mēs, brīvprātīgo kustība #vieglipalīdzēt (#paliecmājās = #vieglipalīdzēt) aicinām sniegt emocionālo atbalstu kādam līdzcilvēkam, kas ikdienā ir aci pret aci ar mūsdienās izplatīto un Covid-19 pandēmijas dēļ vēl jo vairāk saasināto problēmu – vientulību. Aicinām pievienoties, piedāvājot palīdzību un dāvinot savu laiku un balsi – nolasot dzejoli, stāstu vai grāmatas fragmentu.

Lai brīvprātīgi iesaistītos akcijā, aicinām reģistrēties www.paliec-majas.lv un sekot tālākajām instrukcijām. Mobilajā aplikācijā Zelos ir jāizvēlas grupa “Lasīšanas grupa”. Tajā būs redzami individuālie pieprasījumi, kurus Jūs varēsiet “izpildīt”. Grupā būs pieejami arī darbu fragmenti, kurus izmantošana atļauta tikai šīs akcijas mērķim, to izplatīšana un publicēšana ir aizliegta.

Aicinām iesaistīties arī jebkādā citā spontānā vai organizētā izpausmē – piemēram, ar īsiem videosižetiem par izlasīto, izmantojot mirkļbirku: #paliecmājās = #vieglipalīdzēt. 

Lai pieteiktu lasījumu, aicinām zvanīt 25661991 uz mūsu Zvanu centru.

Par lasīšanu

Latvijas Nacionālā bibliotēka ir sagatavojusi fragmentus no senākām un jaunākām grāmatām – Latvijas kultūras “zelta fonda”. Gan lasītājs, gan klausītājs ne tikai izbaudīs kopīgo lasīšanu, bet arī bagātināsies ar iespaidiem un zināšanām. Īpašais komplekts pavisam drīz – arī no Imanta Ziedoņa bibliotēkas.

Latvijas Neredzīgo bibliotēka mums ir palīdzējusi saprast, kā vislabāk lasīt priekšā:

  • skaidri un ar pauzēm, saskaņojot skaļumu un ātrumu;
  • netēlojot teātri balsīs, bet lasot mierīgā, nesamākslotā intonācijā un ļaujot vaļu paša klausītāja fantāzijai;
  • pieņemot “nē” kā atbildi, ja tehnisku iemeslu vai citu apsvērumu dēļ turpmāka kopīgā lasīšana nav iespējama.

Pēc lasīšanas aicinām aprunāties ne vien par izlasīto, bet arī par dienu un noskaņojumu. 

Akcijas noslēgums8. septembris, Starptautiskā lasītprasmes diena, kad sadarbībā ar UNESCO Latvijas Nacionālo komisiju pateiksimies iesaistītajiem. Balvas aktīvākajiem klausītājiem un lasītājiem sola arī citi sadarbības partneri.

Akcijas lāpu nesīs arī informatīvais atbalstītājs žurnāls latviešu literatūras, publicistikas un vēstures interesentiem “Domuzīme”.

Sadarbībā ar