“Latvijas Radio 1” | AUDIO: Brīvprātīgo palīdzība līdzcilvēkiem ārkārtas stāvokļa laikā un parastā ikdienā

Ārkārtas stāvoklis Latvijā ilgs vēl vismaz divas nedēļas, tāpēc raidījumā Kā labāk dzīvot par brīvprātīgo palīdzību tiem, kam tā nepieciešama Covid-19 pandēmijas laikā, gan arī tad, kad dzīve vairāk vai mazāk ieies savās ierastajās sliedēs.

Latvijas Cilvēku ar īpašām vajadzībām sadarbības organizācijas SUSTENTO veselības politikas koordinatore Iveta Neimane stāsta, ka organizācija ir izveidojusi tālruņa līniju, lai palīdzētu cilvēkiem tieši veselības jautājumu risināšanā jeb atrast ceļu pie viņa ārsta.

Neimane skaidro, ka mērķauditorija ir cilvēki, kas nelieto internetu, jo viņiem bieži vajadzīga palīdzība, ar ko sākt, lai risinātu savas problēmas.

SUSTENTO palīdzības tālruņa līnijas numurs ir 20013797, cilvēkus zvanīt aicina darba dienās no pllkst.10-17.

Drīz pēc ārkārtas situācijas izsludināšanas tika izveidota arī brīvprātīgo palīdzības kustība paliec-majas.lv. Tās pārstāve Inese Vaivare arvien mudina cilvēkus nekautrēties un teikt, kas ir vajadzīgs, lai citi viņiem varētu palīdzēt.

Kustības paliec-majas.lv tālrunis palīdzības pieteikšanai ir 25661991.

Brīvprātīgie palīdz pārtikas un citu ikdienas preču piegādi, vajadzības gadījumā izved pastaigā mājdzīvnieku. Var arī vienkārši piezvanīt un parunāties, ja vienam mājās kļūst skumji.

Vaivare ir gandarīta, ka palīdzību lūdz seniori pat ne praktiskos jautājumos, bet kāds piezvana un lūdz, lai viņam palasa priekšā grāmatu. Un palīdzētāju netrūkst.

AVOTS: Latvijas Radio 1

Dalīties: