”LSM” | Aicina brīvprātīgos palīdzēt sociālajā darbā arī pirms Jāņiem

Saulgriežu svinēšana un gatavošanās tai ir arī laiks, kad savas prasmes un izdomu var likt lietā, iesaistoties brīvprātīgo aktivitātēs. Līgo pasākumu sarīkošana, dekorāciju veidošana un svētku maltītes gatavošana – tie pašlaik ir aktuālākie piedāvājumi brīvprātīgajiem, kuri vēlas sniegt atbalstu sociālo aprūpes centru iemītniekiem.

Rīgas senioru namā “Mežciems” smaržo pēc svaigi plūktām jāņuzālēm. Tās gādātas no Limbažu puses pļavām. Kopīgiem spēkiem lasījuši gan nama iemītnieki, gan darbinieki, gan brīvprātīgie. Viktors Gricaičuks palīdz jau daudzus gadus.

“Vispirms jau tādēļ, ka man mamma arī bija šajā pansionātā. Tas man tā kā iedvesmu deva. Esmu un varu. Tieši tas ir apzīmējums man – ka esmu un varu!” sacīja Viktors.

Bet Annija Klipa, kura dzīvo sociālās aprūpes namam kaimiņos, brīvprātīgajos iesaistījusies salīdzinoši nesen.

“Man nes prieku tas, ja es redzu, ka citi ir laimīgi! Es palīdzu, es viņiem vadu spēles. Man patīk redzēt, kā viņi atveras, kā viņi smaida!” stāstīja brīvprātīgā.

“Rīt mēs šeit ieskandināsim visu mūsu iekšpagalmu ar līgo dziesmām. Pie mums ciemos būs arī Nacionālo bruņoto spēku štāba orķestra muzikanti, kuri mums jau ir lieli draugi kļuvuši,” pastāstīja centra vadītāja Solvita Rudoviča.

Par to, ko spēj brīvprātīgie, priecājas ne jau tikai svētku noskaņās vien. Piemēram, Inārs atceras, kā viņam pēc smagas slimības atkopties palīdzēja brīvprātīgā Ksenija.

“Viņa divus gadus mani masēja. Vingrināja. Kājas locīja un stiprināja,” stāstīja Inārs Vinte. Pirms tam viņš nav varējis pat gultā pagriezties uz sāniem. Bet brīvprātīgās neatlaidīgais darbs panāca to, ka tagad Inārs saviem spēkiem spēj izkāpt no ratiņkrēsla un pat iegūt pirmo vietu starp 30 komandām boča spēlē.

Brīvprātīgo darbu ļoti novērtē un gaida ne tikai Rīgā. Arī Dagdā, Gulbenē, Rēzeknē, Liepājā un Kuldīgā. Tās ir pašvaldības, kur brīvprātīgos aicina iesaistīties, piemēram, nevalstiskā organizācija “Viegli palīdzēt”, domājot arī par tiem, kuri nedzīvo aprūpes iestādēs, bet kuriem atbalsts dažkārt pat vairāk vajadzīgs.

“Mēs varam palīdzēt senioriem aprūpēt dārzus, palīdzēt kādus mājas darbus. Varbūt kādu, kas dzīvo attālāk, vajag palīdzēt aizvest uz autobusu, palīdzēt atvest no autobusa, kad pie ārsta dodas vai citur. Tās vajadzības tiešām ir ļoti dažādas. Tādēļ mēs gribam, lai atsaucas brīvprātīgie, kas kaut kripatiņu sava laika var veltīt šiem uzdevumiem.

”Tam nav jābūt tā, ka es to daru katru dienu un uz visu mūžu. Bet varbūt kādā mirklī ir tā sajūta, ka tieši šis uzdevums un pienākums – man ir tam laiks, un es varu to izpildīt!” – norādīja organizācijas “Viegli palīdzēt” pārstāve Ilze Jankovska.

Gulbenē, piemēram, brīvprātīgajiem ir laba pieredze vasaras aktivitāšu organizēšanā bērniem un jauniešiem. Liepājā – ziemas sportošanā. Dagdā – uzkopšanas darbos. Kuldīgā – malkas sagādāšanā. Palīdzēt var arī kā asistents kādā ekskursijā. Un palīdzēt var arī attālināti, kļūstot par e-brīvprātīgo, ar kādu parunāt, palasīt priekšā vai vienkārši kopā pavadīt laiku.

Dalīties:

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *