Saruna par efektīvu palīdzību ukraiņiem

Šodien brīvprātīgo kustība “Viegli palīdzēt” kopā ar Latvijas Lauku forumu un Latvijas Platformu attīstības sadarbībai organizēja sarunu, kurā piedalījās iekšlietu ministre Marija Golubeva, VUGD priekšnieka vietnieks Mārtiņš Baltmanis un “Viegli palīdzēt” pārstāve Inese Vaivare, lai kopā ar reģionālajiem brīvprātīgajiem koordinatoriem, pašvaldību pārstāvjiem un civilās aizsardzības komisijas dalībniekiem izrunātu, kā visefektīvāk, mērķtiecīgāk un drošāk organizēt humānās palīdzības kravas ukraiņiem.

Sarunā piedalījās 100 dalībnieki no visas Latvijas.

Iekšlietu ministre Marija Golubeva: “Protams, es zinu, ka jūs esat ļoti daudz strādājuši pēdējās dienās, lai izveidotu sistēmu, kā mēs palīdzam. Joprojām ir ļoti daudz jautājumu. Un uz visiem šiem jautājumiem gatavas atbildes nebūs. Katru dienu mēs izdomājam, ko mēs darīsim – atbildam uz 10 jautājumiem, rodas 20, atbildam uz 20, rodas 30. Un tas ir tikai loģiski, jo visus šos algoritmus mēs veidojam tagad, bet tas, ko es gribu teikt, ka pateicoties tam, ka mums ir patstāvīga komunikācijas platforma – Operatīvās vadības centrs, kur var piedalīties pārstāvji arī no pašvaldībām un NVO un kas koordinē valsts pārvaldes atbildi uz šiem izaicinājumiem, gan arī, pateicoties tam, ka mēs jau neformāli esam ļoti daudz izdarījuši, visi kopā strādājot pēdējo nedēļu, domāju, ka mēs atradīsim atbildes uz visiem šiem jautājumiem. Vēlreiz – visiem paldies par to, ka iesaistījāties un iesaistāties.”

VUGD priekšnieka vietnieks Mārtiņš Baltmanis: “Mans galvenais aicinājums ir ne tikai sadarbības starp mums un pašvaldību civilās aizsardzības komisijām, bet tālāk jau pašvaldību sadarbība ar viņu iedzīvotājiem un sadarbība ar nevalstiskās organizācijas koordinatoriem, kas ir pie katras pašvaldības civilās aizsardzības komisijas. Paldies.”

Ļoti novērtējam Latvijas civiliedzīvotāju vēlmi un gatavību palīdzēt, taču ļoti lūdzam neorganizēt palīdzību pašiem un nevest to uz Polijas–Ukrainas robežu, jo, kā apstiprina organizācijas un valsts iestādes Polijā un Ukrainā, tādējādi rodas haoss un rindas, kas kavē ukraiņu bēgļu nokļūšanu drošībā Eiropas Savienībā. 

Uzņēmumus, kuri vēlas atbalstīt humānās palīdzības kravu organizēšanu, pieteikties šeit.

Ikvienu civiliedzīvotāju, kurš vēlas kaut kādā veidā palīdzēt (ziedojot preces, piedāvājot transportu, piedāvājot mājvietu u.tml.), lūdzam reģistrēties šeit.

Saņemot pieteikumu, mūsu brīvprātīgie sazināsies ar jums, koordinējot palīdzības sniegšanu. 

Dalīties:

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *