“TV3 Ziņas” | VIDEO: Kustība “Paliec mājās” šobrīd piesaistījusi ap 500 brīvprātīgo visā Latvijā

Dažu nedēļu laikā kustība ”Paliec mājās” spējusi piesaistīt aptuveni pustūkstoti brīvprātīgo. Iepriekš jau vēstīts par ieceri palīdzēt tiem iedzīvotājiem, kuri paši uz veikalu doties nevar vai nedrīkst.

Marta beigās, kad dažādi ierobežojumi vēl tikai sāka uzņemt apgriezienus, rīdziniece Vladislava bija viena no pirmajām projekta ”Paliec mājās” brīvprātīgajām.

Reizi, divas dienā viņa piekrita palīdzēt tiem, kas paši nevar aiziet uz veikalu, to izdarīt viņu vietā. Lai tas notiktu cilvēkiem jāzvana uz īpašu tālruņa numuru – 25661991, savukārt centrāle sazinās ar kādu no brīvprātīgajiem.

“Kopš pagājušās reizes, kad mēs tikāmies, esmu diezgan aktīvi iesaistījusies pašā ”Paliec mājās” komandā un šobrīd vairāk strādāju ar to, ka koordinēju tos brīvprātīgos un nodrošinu reģionālo pārklājumu. Bet es pati ikdienā aiznesu kādam, ja es redzu, ka kādu laiku nepaņem citi,” sarunā ar TV3 Ziņām norāda Vladislava.

 

Savukārt kustības “Paliec mājās” līdzautors Mārtiņš Zeps, stāstot, kā kopumā projekts attīstījies, norāda: “Mēs arī strādājam ar repatriācijas reisiem, izvietojam lidostā informatīvos materiālus, strādājot ar Ārlietu ministriju.”

Vaicāts, kā ir ar brīvprātīgo motivāciju, Zeps atbild: “Tas, kad piesakās platformai, ir uzreiz tāds kā apliecinājums, ka viņi grib piedalīties. Tas var būt vienreizēji, uzdevumu izpilda un viņiem pietiek. Varbūt ilglaicīgāks pasākums. Var būt, ka kādam konkrētam palīdz, un mēs tos centralizētos lūgumus nemaz neredzam… Mums ir labs noklājums visos reģionos un visā Latvijā mums ir aptuveni 500 un uz augšu brīvprātīgo, un 50 reģionālo koordinatoru.”

Lielākas vai mazākas palīdzības akcijas īstenojušas arī citas organizācijas. Bezmaksas maltītes vai vienkārši ziedojot produktus. Līdzīgi kā kustība ”Paliec mājās”, savā – Ķeguma novadā palīdzēt senioriem bija gatava arī Jogita Pūpola-Some. Taču dzīve ieviesa korekcijas.

“Mēs sapratām, ka seniori ir vai nu piesardzīgi, vai ko. Mēs ielikām tādu akciju, ka mēs braucam bez maksas tepat mūsu novadā ar lielajām maskām tā kā apsveikt. Bērnus, kuri nevar svinēt. Vakar bijām Lielvārdē vienai meitenei bija dzimšanas diena,” stāsta Jogita.

Pasākumu rīkošana bērniem ir viņas pamatnodarbošanās. Vēl nezinot, ka Lieldienas šogad paies bez ierastās šūpošanās un citām izklaidēm, Jogita bija sākusi veidot reklāmas video. Vēlāk šie paši varoņi pie bērniem tomēr devās. Vismaz skatiena attālumā. “Pašas Lieldienas, visi pasākumi bija atcelti, un mēs tos video bijām uztaisījuši pirms tam. Tā kā tajā dienā sanāca mājās sēdēšana, mēs ielikām, ka mašīnā iekāpj zaķis “Bannijs”, attaisījām mašīnai vaļā logu un braucām pa visu Ķegumu lēnām un visiem mājām.”

Darbu ar senioriem un vienkārši mājās palicējiem Latvijā kopumā turpinās īstenot kustība ”Paliec mājās”.

Avots: TV3

Dalīties: