“TVNET” | Brīvprātīgo kustība #vieglipalīdzēt sāk atbalsta kampaņu Baltkrievijai

Brīvprātīgo kustība #vieglipalīdzēt (iepriekš #paliecmājās) ir uzsākusi atbalsta kampaņu Baltkrievijas iedzīvotājiem #FreeBelarus. Akcijas mērķis ir sniegt sociālu atbalstu kaimiņvalsts iedzīvotājiem, kuri kopš 9. augusta Baltkrievijas prezidenta vēlēšanām saskaras ar vardarbīgu apspiešanu, informācijas ierobežošanu un apcietinājumiem.

Atbalstu iespējams sniegt caur biedrību “Paliec mājās”:

  • ziedojot ar pārskaitījumu (uz kontu LV86HABA0551048139181 un maksājuma mērķi norādot “Ziedojums – Baltkrievija”)
  • caur aplikāciju Mobilly, atverot tajā sadaļu “Citi” un izvēloties #vieglipalīdzēt
  • zvanot uz ziedojumu tālruni 90067070 (1.42 EUR par zvanu)
  • veicot tiešos ziedojumus arī caur Facebook Alekseja Leončika izveidotajam fondam, kas pieejams šajā saitē.

Vairāk www.vieglipalidzet.lv

Sazinoties ar partneriem Baltkrievijā, noskaidrojām, ka visvairāk ir nepieciešami naudas līdzekļi, lai apmaksātu kvalificētu juridisko palīdzību protestu laikā aizturētajiem – šobrīd aizturēti ir vismaz 3000 cilvēki. Notikumiem attīstoties, var būt nepieciešams arī cita veida atbalsts, par ko informēs akcijas organizatori mājas lapā www.vieglipalidzet.lv un Facebook lapā Paliec mājās = Viegli palīdzēt.

Kustības #vieglipalīdzēt pārstāve Inese Vaivare: “Esam nolēmuši koordinēt sabiedrības atbalstu Baltkrievijas aktīvistiem.

Mēs nepārtraukti sekojam situācijai Baltkrievijā un nepieciešamības gadījumā paplašināsim palīdzības sniegšanu, ja būs nepieciešams, arī bēgļu atbalstu sadarbībā ar citām organizācijām”.

Ziedojumi tiks novirzīti vairākām uzticamām organizācijām un aktīvistiem Baltkrievijas atbalstam, kas ilgstoši strādā ar cilvēktiesību un juridiskajiem jautājumiem. Notiks darbību koordinēšana ar Lietuvas organizācijām.

Aktuālā informācija latviešu valodā par notikumiem Baltkrievijā vietnē Twitter @free_Belarus_lv.

Dalīties: