Valsts pārvalde un nevalstiskās organizācijas organizē koordinētu humāno palīdzību Ukrainas civiliedzīvotājiem

Brīvprātīgo kustība “Viegli palīdzēt” sadarbībā ar valsts pārvaldi un nevalstiskajām organizācijām organizē koordinētas humānās palīdzības kravu koordinēšanu un piegādi Ukrainas iedzīvotājiem Ukrainā.

Sadarbība notiek ar Latvijas Skautu un gaidu centrālo organizāciju, Latvijas Platformu attīstības sadarbībai, “Labdarības lapu”, “palidzesim.lv”, Latvijas Samariešu apvienību, “Paēdušai Latvijai”, Latvijas Lauku forumu un citām organizācijām.

Koordinēta humānā palīdzība nozīmē, ka tiek saņemti konkrētu preču pieprasījumi no Ukrainas un tiek komplektētas tikai un vienīgi nepieciešamās preces vairumā. “Viegli palīdzēt” sadarbojas ar pašvaldībām un organizācijām Ukrainā, apzinot nepieciešamības, un brīvprātīgie koordinē gan humāno kravu iekraušanu Latvijā, gan arī humānās palīdzības izdali Ukrainā vai, nepieciešamības gadījumā, pie Polijas–Ukrainas robežas. 

Aicinām visus uzņēmumus, kuri vēlas atbalstīt humānās palīdzības kravu organizēšanu, pieteikties, norādot preces, ko uzņēmums var ziedot. Pieteikties varat šeit. Pēc anketas aizpildīšanas ar jums sazināsies biedrības pārstāvji, norādot adresi preču nogādāšanai loģistikas centrā Rīgā un vienojoties par preču precīzu apjomu. Sadarbībā ar valsts pārvaldi preces tiks nogādātas Ukrainā. 

Ļoti novērtējam Latvijas civiliedzīvotāju vēlmi un gatavību palīdzēt, taču ļoti lūdzam neorganizēt palīdzību pašiem un nevest to uz Polijas–Ukrainas robežu, jo, kā apstiprina organizācijas un valsts iestādes Polijā un Ukrainā, tādējādi rodas haoss un rindas, kas kavē ukraiņu bēgļu nokļūšanu drošībā Eiropas Savienībā. 

Palīdzība Ukrainas kara bēgļiem ir nepieciešama tagad un būs nepieciešama vēl ļoti ilgi. Ikvienu civiliedzīvotāju, kurš vēlas kaut kādā veidā palīdzēt (ziedojot preces, piedāvājot transportu, piedāvājot mājvietu u.tml.), lūdzam reģistrēties šeit. Saņemot pieteikumu, mūsu brīvprātīgie sazināsies ar jums, nekavējoties koordinējot palīdzības sniegšanu. 

Aicinām ikvienu iesaistīties un sniegt palīdzību Ukrainas civiliedzīvotājiem. Atgādinām, ka joprojām varat ziedot arī finansiāli. 

Būsim vienoti un sniegsim koordinētu humāno palīdzību, lai tā pēc iespējas ātrāk sasniegtu tos, kam tā nepieciešama!

#легкодомомогти #StandWithUkraine #СлаваУкраїні

Dalīties:
Tags:

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *